Naturalne metody leczenia gronkowca

Gronkowce występują na powierzchni przedmiotów, a także w powietrzu, wodzie i ściekach. Bakterie te skupiają się w grona (stąd nazwa), i choć system immunologiczny człowieka niszczy ich powierzchnię, to komórki umiejscowione w warstwie wewnętrznej nadal się namnażają i wydzielają toksyczne substancje, które zatruwają organizm, destabilizują równowagę wewnątrzustrojową i przyczyniają się do rozwoju wielu chorób.

Terapie oczyszczające organizm

W leczeniu gronkowca stosuje się najczęściej kurację antybiotykową. Niestety, wiele szczepów tej bakterii uodporniło się na działanie leków. Dlatego często pacjenci szukają pomocy w metodach naturalnych. Zalicza się do nich kurację oczyszczającą oraz przyjmowanie preparatu ParaProtex.

Miody Manuka

Najlepszą i najskuteczniejszą naturalną metodą walki z gronkowcem jest kuracja miodami Manuka. Miód Manuka otrzymywany jest z nektaru z krzewów o tej samej nazwie. Występują one wyłącznie na Nowej Zelandii. Głównym składnikiem miodów Manuka jest methylglyoxal, któremu produkt ten zawdzięcza swoje niezwykłe właściwości.

Regularne spożywanie Miodów Manuka wzmacnia ogólną odporność organizmu, poprawia stan skóry i wzmacnia ją oraz wywiera dobroczynny wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego. Preparat ten stosuje się profilaktycznie w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia gronkowcem.

Miody Manuka pomogły wielu pacjentom w walce z tą niebezpieczną bakterią. Ich działanie zostało potwierdzone przez wyniki wielu niezależnych badań.

Share This Post

Related Articles

Leave a Reply

© 2015 Zyciewzdrowiu.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.